ПРОЕКТ

«Моніторинг застосування у збройному конфлікті на Сході України засобів і методів, заборонених міжнародними договорами щодо об'єктів інфраструктури і комунікацій, необхідних для виживання цивільного населення»

Одним із злочинів в міжнародному кримінальному праві є застосування у збройному конфлікті засобів і методів, заборонених міжнародними договорами.


Стаття 54 Протоколу I передбачає захист об'єктів, необхідних для виживання цивільного населення, зокрема, заборонено піддавати нападу або знищувати, виводити або доводити до непридатності об'єкти, необхідні для виживання цивільного населення, такі як ... споруди для забезпечення питною водою і запаси останньої.


Об'єкти критичної інфраструктури життєзабезпечення цивільного населення складаються з установок і споруд, що містять небезпечні сили , які не повинні ставати об'єктом нападу навіть у тих випадках, коли такі об'єкти є військовими об'єктами, якщо такий напад може викликати вивільнення небезпечних сил і наступні тяжкі втрати серед цивільного населення (ч .1 ст. 56 Протоколу I).

У Донецькій і Луганській області під час активної фази військових дій зафіксовані численні випадки руйнувань об'єктів інфраструктури і комунікацій - газопроводів, електромереж, систем водопостачання.


Мета проекту:
- задокументувати факти застосування у збройному конфлікті на Сході України засобів і методів, заборонених міжнародними договорами, в частині нападів на об'єкти, необхідні для виживання цивільного населення.

В межах проектної діяльності проведено 34 глибинних інтерв’ю, надіслано 37 інформаційних запитів та звернень, проаналізовані відкриті джерела, що стосуються об’єктів дослідження.

Підготовлено звіт.