Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

У СЛОВ’ЯНСЬКУ ПРАВОЗАХИСНИКИ РОЗПОВІЛИ ПРО ПЕКЛО У В'ЯЗНИЦЯХ СЕПАРАТИСТІВ

February 10, 2016

У середу, 10 лютого, у Центральній бібліотеці Слов’янська відбулася презентація видання «Ті, що пережили пекло», підготована Коаліцією «Справедливість заради миру на Донбасі». Ілюстрований звіт розповідає про утримання в’язнів на окупованих територіях. На захід прийшли близько 30 осіб. Деякі відвідувачі читальної зали зупинялися з цікавості і лишалися слухати історії полонених.

  

 Представник правозахисної коаліції Валерій Новиков розповів про особливості утримання людей у місцях несвободи в «ДНР» та «ЛНР», що стало відомо завдяки опитуванням 160 колишніх бранців, що зголосилися свідчити про пережите та побачене. Так спливли факти приниження, залякування, катувань, ґвалтувань і убивств.  Було показано документальний фільм із фрагментами інтерв’ю постраждалих – ті розповідають, як їх змушували писати на стіні кров’ю «Люблю Донбасс» і як бойовики вигадували спосіб тортур «Дзвінок Ярошу».

 

Свою історію наживо розповів член однієї з українських партій Олексій Демко, який провів 30 днів у полоні в Ігоря Безлера, у підвалі ГУВС Горлівки. Він розповів про психологічний тиск, який на нього чинився, а також те, як під час затримання отримав сліпе кульове поранення, і кулю дістали вже у Києві, після звільнення. Із зали пролунало запитання про мотиви сепаратистів. Олексій відповів, що за його спостереженнями, із 20 відсотків людей були прихильниками Росії, решту штовхав відчай від бідності і віра в міф про Донбас, який годує всю Україну.

 

Висловитися захотів і мешканець Слов’янська Володимир Бутко, директор місцевої друкарні. Він дві доби просидів «на підвалі» і потім два місяці лікувався. Він також розповів про захоплення Слов’янська. За його словами, серед нападників майже не було «ополченців», лише російські солдати та російська зброя, техніка і тони боєприпасів.

 

Під час дискусії мешканці Слов’янська обговорили проблему  амністії для людей, залучених до незаконних збройних формувань. Олексій Демко зазначив, що не чув про такі злочини як «пограбування з політичних мотивів» або «зґвалтування з політичних мотивів» і запропонував карати за скоєні дії відповідно до Кримінального кодексу, а якщо таких дій не вчинялося – амністувати.

 

Проведення презентації звіту «Ті, що пережили пекло» стало можливим завдяки фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» за програмною ініціативою «Права людини та правосуддя» та посольства Великої Британії в Україні в рамках реалізації проекту «Українська миротворча школа».

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now