Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

СВІДКИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ПЕРЕЖИВАЛИ ОБСТРІЛИ ЛІКАРНІ У ЩАСТІ

September 5, 2016

Правозахисники центру «Альтернатива» опитали працівників міської лікарні Щастя Луганської області, яка активно обстрілювалася взимку 2014-2105 року.

 

За словами лікарів, перший обстріл стався вночі 3 червня 2014 року. Лікарня інтенсивно обстрілювалася взимку, майже щодня: «Потрапляння були регулярні, сьогодні три, завтра два, потім один, потім чотири протягом дня». Коли внаслідок чергового обстрілу Щастя була пошкоджена міська система опалення, хворих довелося на кілька днів евакуювати в Новоайдар.

 

Одна з працівниць лікарні розповіла, як була поранена під час одного з обстрілів:

"4 жовтня 2014 року видала хворим сухпайок. Відчиняла двері у свій кабінет, і осколок міни потрапив у стопу. Рану забинтували, не зашивали. Три дні провела вдома і пішла на роботу. Кульгала два місяці".

 

Про сильний мінометний обстріл 16 лютого 2015 року писали українські ЗМІ.

Тоді міна знищила машину швидкої допомоги. Загалом, за словами очевидців, на територію лікарні прилетіло близько 15 мін. Тоді частина пацієнтів евакуювали в Петрівку, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, у Новоайдарську районну лікарню.

 

У той час на першому поверсі хірургічного корпусу батальйон «Айдар» облаштував санчастину, яка і була мішенню бойовиків. На території розташовувалася військова техніка. Хоча присутність військових привертала на себе вогонь, працівники лікарні кажуть, що до них претензій немає - ті допомагали медикаментами.

 

«Міни летіли з різних сторін, хто стріляв невідомо», - кажуть свідки.

 

За словами головлікаря, за час військових дій у міській лікарні Щастя було прооперовано 1,5 тис. осіб, як цивільних, так і військових. Наслідки обстрілів обійшлися в 2 млн грн - більша частина з цієї суми пішла на ремонт покрівлі. Наразі лікарня практично відновлена.

 

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now