Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

КОАЛІЦІЯ ПРЕЗЕНТУВАЛА РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ НА ДОНБАСІ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ОБСЄ З ПРАВ ЛЮДИНИ

September 23, 2016

Днями представники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» взяли участь у 20-й щорічній конференції ОБСЄ з прав людини. На двох тематичних заходах у середу, 21 вересня, та у четвер, 22 вересня, правозахисники презентували результати моніторингових досліджень про масові порушення прав людини на сході України.

 

21 вересня Коаліція провела захід під назвою «Чи можливе нормальне життя на Донбасі? Становище цивільних осіб у зоні конфлікту». Альона Луньова та Левон Азізян з Благодійного фонду «Восток-SOS» розповіли про ситуацію із дотриманням прав людини на непідконтрольних українському уряду територіях, про зруйновані будівлі та інфраструктуру, перетин лінії розмежування та становище ВПО.

 

Зокрема, за словами Левона Азізяна, необхідно ліквідувати пропускну систему при перетині лінії зіткнення, оскільки вона є неефективною, і разом з тим скасувати заборону на пасажирські перевезення між звільненими та окупованими територіями. «Крім того, всі блокпости давно мають доступ до бази, в якій є інформація про те, чи, наприклад, людина перебуває у розшуку. Ми також наполягаємо на відкритті додаткового КПВВ, щонайменше – одного (Золоте) у Луганській області», – підкреслив правозахисник.

 

Про жахливі наслідки руйнувань на Донбасі розповів Олександр Павліченко, а щодо особливостей «законодавства» у так званих «ЛНР» та «ДНР» виступив Євген Захаров («Харківська правозахисна група»).

 

Результатами моніторингу залучення неповнолітніх у незаконні збройні формування поділилася Ганна Янова («Східноукраїнський центр громадських ініціатив»). За її словами, станом на 10 вересня 2016 року зафіксовано 41 випадок залучення дітей у військовий конфлікт на тимчасово окупованій території. 

 

«Це ті діти, в яких ми могли встановити вік, хто і за яких обставин їх залучив. За нашими даними, є ще 31 випадок залучення дітей у війну, однак ще мало інформації. Діти воюють через різні причини. Нерідко їх залучають на недобровільній основі. Часто діти ідуть, щоб мати змогу отримати їжу, дехто – щоб помститися за своїх родичів, деякі – тому що у збройному формуванні їхні батьки, вчителі...», – розповіла Ганна Янова.

 

Про непросту соціальну ситуацію в зоні конфлікту розповіла Ольга Саламатова (Гельсінкського фонду з прав людини). Дані щодо цього питання монітори отримали під час останньої моніторингової поїздки БФ «Восток-SOS», DRA («Німецько-російський обмін») та Гельсінкського фонду з прав людини (Польща).

 

У фінальній частині заходу слово взяла також Мартіна Штайс з DRA («Німецько-російський обмін»), яка закликала об’єднувати зусилля правозахисників у західних країнах для розв’язання війни в Україні та посилення тиску на Росію.

22 вересня Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» провела ще один тематичний захід на конференції, тепер вже під назвою «Донбас: ті, що пережили пекло» – документальні свідчення про позасудові страти, насильницькі зникнення, тортури та ґендерно-обумовлене насильство».

 

Результатами моніторингу щодо зниклих безвісти з учасниками конференції поділилася Альона Луньова (БФ «Восток-SOS»). Своєю чергою, про ситуацію з позасудовими стратами розповів Геннадій Щербак (ГО «Мирний берег»). За його словами, станом на вересень 2016 року задокументовано близько півсотні таких випадків.

 

Інасса Сахно (АДЦ «Меморіал») поділилася з присутніми актуальною інформацією про переслідування ЛГБТ на Донбасі. Вражаючі результати моніторингу ґендерно-обумовленого насильства на Донбасі презентував Володимир Щербаченко (Східноукраїнський центр громадських ініціатив). За словами правозахисника, кожен 4-й полонений став свідком або жертвою такого насильства, а всього Коаліції відомо про 70 випадків ҐОН.

 

Про ситуацію із дедалі більшою кількістю незаконних місць несвободи по обидва боки лінії розмежувань розповіла Ганна Янова (Східноукраїнський центр громадських ініціатив). Так, за 2015-2016 роки Коаліція зібрала інформацію про 146 незаконних місць несвободи у Луганській, Донецькій, Дніпровській та Харківській областях.

 

Проте найбільший резонанс серед учасників конференції – українських та іноземних правозахисників і дипломатів – викликав виступ Ірини Довгань. Колишня полонена, яку близько тижня протримали у місці несвободи в Донецьку, розповіла про нелюдське поводження проросійських бойовиків.

 

Конференція ОБСЄ з прав людини – щорічна найбільша європейська конференція з прав людини, що проходить з метою об’єднання представників країн-членів організації, країн-партнерів, органів ОБСЄ, міжнародних організацій і представників громадянського суспільства у вирішенні проблемних питань у сфері захисту прав людини.

 

Коаліція  "Справедливість заради миру на Донбасі" здійснює моніторинг порушень прав людини на Донбасі у партнерстві з Гельсінським фондом з прав людини за підтримки  Міжнародного фонду «Відродження», Програми розвитку ООН в Україні  та Державного департаменту США .

 

ФОТО –  Ірина Виртосу, Центр інформації про права людини

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now