Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ПРАЦІВНИКИ ЛІКАРНІ В КОМИШУВАСІ РОЗПОВІЛИ ПРО СИЛЬНИЙ ОБСТРІЛ ЛЮТОГО 2015 РОКУ

September 28, 2016

 

Селище Комишуваха Луганської області розташоване в 10 км від лінії зіткнення, і досі періодично потерпає від обстрілів. Від снарядів, зокрема, постраждала й Комишуватська амбулаторія Попаснянської центральної районної лікарні. В цій будівлі тимчасово базувалася Лисичанська станція швидкої медичної допомоги – Попаснянська підстанція, яка була змушена переїхати до Комишувахи через постійні обстріли в Попасній.

 

Співробітники Комишеватської амбулаторії розповіли про те, що відбувалося в лютому 2015 року, документаторам центру «Альтернатива», які збирають дані про обстріли лікарень.

 

Сильний обстріл почався вранці 7 лютого, в суботу. У будівлі чергували працівники швидкої, осіб 5-6. Снаряди літали по всьому селищі. В амбулаторії повибивало всі вікна, дах був посічений.

 

Згадує лікар бригади швидкої допомоги:

"Наш автомобіль Форд стояв біля амбулаторії, я подивився всередині всю комплектацію, медикаменти - все гаразд. Зайшов до приміщення... І в цей час почався обстріл. Міна впала в метрах восьми від входу в поліклініку, до Форда метра три-чотири. Дуже сильний вибух. Всі співробітники були у приміщенні, крім однієї (співробітниці) - але вона була далі за будівлею. Ніхто не постраждав. Постраждала машина: осколком пробило задні двері, бічні двері деформувало, вибуховою хвилею видавило лобове скло".

 

Працівники перечекали обстріл у приміщенні. У підвал не спускалися, бо для цього треба було вийти на вулицю і пройти по подвір’ю.

 

На той час Комишуваха контролювалася українською владою. За свідченнями працівників амбулаторії, військові не займали лікарню – приходили лише як паціенти.

 

Наразі будівля амбулаторії відновлена, тут зробили ремонт.

 

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now