Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ЗВІТ ЩОДО ОБСТРІЛІВ ЦИВІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я НА ДОНБАСІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ У НІМЕЧЧИНІ

December 16, 2016

З 23 по 30 жовтня 2016 року на підконтрольній українській владі території Донецької області проходила міжнародна місія на тему «Застосування заборонених міжнародним правом засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я», яку координував голова Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков.

За результатами місії члени міжнародної моніторингової групи підготували звіт «Застосування заборонених міжнародним правом методів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я». Його було представлено 6 грудня на Паралельній конференції громадянського суспільства ОБСЄ 2016 року у Гамбурзі, а також 8 грудня в Берліні на зустрічі з представниками громадськості.

 

Учасниками місії були представники громадянського суспільства з Німеччини, України, Польщі та Росії.

До складу групи входили:

  • Анастасія Келер (Німеччина), Німецько-російський обмін;

  • Томас Шнайдер (Німеччина), Німецько-російський обмін;

  • Валерій Новиков (Україна), Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива»;

  • Денис Денисенко (Україна), Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива»;

  • Наталія Пономарьова (Україна), Старобільська громадська організація «Воля»;

  • Гжегож Руссек (Польща), Асоціація «Східна перспектива»;

  • Дмитро Єгошин (Росія), правозахисник.

У рамках місії група відвідала населені пункти Донецької області, де розміщені цивільні об'єкти охорони здоров'я, які зазнали руйнувань в результаті обстрілів в контексті збройного конфлікту в період 2014–2015 рр.

 

Місія мала на меті документувати випадки обстрілів цивільних закладів охорони здоров'я і використання медичних установ у військових цілях під час активної фази збройного конфлікту в східній Україні.

 

У звіт включено головні спостереження, моніторингове дослідження установ охорони здоров'я на підконтрольній українській владі території Донецької області, вивчення ситуації в медичних закладах на непідконтрольній українській владі території Донецької області, висновки і рекомендації міжнародної групи.

 

Задокументовані випадки порушень міжнародного права, їх оприлюднення і поширення можуть сприяти дотриманню належних методів ведення військових дій поблизу закладів охорони здоров'я, посиленню тиску на сторони конфлікту з метою розслідування і недопущення порушень надалі.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now