Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ОБСТРІЛИ МИРОНІВСЬКОЇ АМБУЛАТОРІЇ ВЗИМКУ 2015 РОКУ

January 16, 2017

Члени Луганського обласного правозахисного центру "Альтернатива" Валерій Новиков і Денис Денисенко відвідали амбулаторію в с. Миронівське Бахмутський району, яка 2015 року опинилася в зоні бойових дій.

 

Зі спогадів лікаря:

«Перший обстріл був вранці 22 січня. Я живу в приватному будинку, почула страшний гуркіт, заграва величезна було за вікном. Все вибухало, клекотіло. Снаряд влучив у трансформаторну будку. Вимкнулося світло, зник зв'язок. Наша амбулаторія працює з 7 години - деякі співробітники були вже там. У цей день міна влучила у фасад будівлі. Днів через п'ять другий снаряд пошкодив торець, постраждали газопровід, система опалення. Люди стали масово виїжджати з селища ... ».

 

Спочатку в Миронівської амбулаторії працювало 30 співробітників, потім залишилося 13. Стаціонару в установі немає, тому допомогу надавали амбулаторно - хірургічні столи стояли в коридорі. Гуманітарну допомогу - перев'язувальний матеріал і знеболювальні засоби - надавав Міжнародний комітет Червоного Хреста. Обстріли тривали близько 40 днів. У селищі був відсутній газ, світло, вода, зв'язок, люди готували їжу на вогнищі. Лікарняний підвал використовувався як укриття і місцевими жителями: в період найзапекліших боїв у ньому збиралося до 50 осіб.

 

Ось що каже потерпіла медсестра:

«Це було до обіду. Я вийшла за ріг нашого будинку поговорити по телефону зі своїми дітьми. І тут свист, я повертаюся, бачу, що падає щось через дорогу. ... Ми глянули, а там вирва величезна, скла з одного немає боку жодного вцілілого немає. Потім мені легше стало, я кажу - все, їдьмо до Світлодарська, не можу більше тут бути! І ми тоді зібралися і на місяць поїхали».

 

До 12 лютого 2015 року селище обстрілювали щодня. Щойно інтенсивність обстрілів знизилася, медичний персонал став щодня приходити на 2-3 години в амбулаторію: надавати допомогу хворим, прибирати сміття, забивати вікна. Амбулаторію швидко відновили за кошти Червоного Хреста і релігійних організацій.

 

За інформацією респондентів, на території амбулаторії хотіли дислокуватися українські військові. Медичний персонал був проти, аргументуючи свою позицію тим, що «де вони, туди і прилітає».

 

Був випадок, коли солдати приходили до лікувального закладу зі зброєю, зламували замки, ходили підвалами і горищами з ліхтариками в пошуках представників збройних формувань, шукали водія, щоб забрати медичний автомобіль, який співробітники завчасно заховали в надійному місці.

 

За словами опитаних, українські військові стріляли з житлових кварталів: «Біля нашого будинку міномет постріляв і поїхав, а до нас зворотка прилетіла – два будинки біля нас  постраждало. Ми їм: «Що ви робите?!». А вони відповідають: «Чого ви хотіли? Війна!».

 

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now