Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

МЕДИКАМ В «ДНР» ПОГРОЖУВАЛИ ФІЗИЧНИМ НАСИЛЬСТВОМ ЧЕРЕЗ ВИКОРИСТАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

January 23, 2017

Представники Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» зустрілися з трьома лікарями, які працювали в медичних установах у той період, коли ці населені пункти перебували під контролем збройних формувань «ДНР».

Під час цих зустрічей респонденти неодноразово відзначали, що працювати їм доводилося в складних психологічних умовах.

 

«Я як лікар не можу відмовити в допомозі потерпілому. Але мені дуже важко було спілкуватися з так званими захисниками, брати паспорт з Новочеркаською пропискою Російської Федерації і вислуховувати обурення з приводу того, що я не вітаю прихід ополченців. Який він ополченець, він найманець! Була ситуація, коли до мене в кабінет зайшов їхній представник з трьома орденами-хрестами на грудях. На моє зауваження щодо того, чи обов'язково надягати свої нагороди під час візиту в лікарню, він мене повів на розстріл. Потім, правда, передумав... » – розповідає лікарка медичного закладу в Слов'янську,
яка раніше працювала в Донецьку.

 

На території обласної клінічної травматологічної лікарні Донецька влітку 2014 року озброєні люди встановили блокпост з шлагбаумом, на якому чергували вартові і перевіряли автомобілі. У той період постраждала центральна районна лікарня Куйбишевського району міста Донецька.

 

Із захопленої збройними формуваннями «ДНР» військової частини, що по сусідству з лікарняним містечком, з артилерійської вогнепальної зброї обстрілювали лікарні, внаслідок чого в будівлях було вибито скло. За розповідями медичних працівників, медичному персоналу погрожували фізичним насильством за використання української мови, невиконання наказів, допомогу українським військовим.

 

«Лікар нашої лікарні повернувся на роботу з відпустки. А він любив розмовляти українською мовою, знав її добре. Заходить до третього відділення, де лежали «ополченці», і за звичкою звернувся до них українською. Вони у відповідь щось невиразно пробурмотіли, а потім зайшли до нього в ординаторську і сказали, що якщо він ще раз по-українськи заговорить, вони йому коліно прострілять. Лікар на наступний день з Донецька і поїхав...» – згадує свідок.

 

«Мій друг – нейрохірург, зараз в Києві працює, розповідав про випадок. Привезли чеченця з осколковим пораненням в хребет, лікар відмовлявся оперувати без томограми. Так його змусили робити операцію, і на відстані двох кроків біля вуха тримали пістолет Макарова» – розповів медпрацівник.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now