Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ЛІКАРІ ПСИХІАТРИЧНОЇ ЛІКАРНІ В СЕМЕНІВЦІ ПРАЦЮВАЛИ ЦІЛОДОБОВО ПІД ОБСТРІЛАМИ

February 3, 2017

5 травня 2014 року відбувся перший серйозне бій недалеко від обласної психіатричної лікарні, розташованої в селі Семенівка (Слов'янськ, траса міжнародного значення Харків – Ростов, на якій в той час було встановлено безліч блокпостів). З обох сторін було багато поранених, а медики лікарні, хоч і були психіатрами, надавали потерпілим першу медичну допомогу.

 

 

Під час моніторингу ситуації з обстрілом цивільних об'єктів представники Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков і Денис Денисенко опитали співробітників психіатричної лікарні, які стали свідками того, що відбувається.

 

«Цього дня загинув наш співробітник – вийшов за ворота подивитися, його снайпер і зняв. Другий співробітник намагався йому допомогти, відтягнути – і отримав кульове поранення в ногу. Потім лікувався кілька місяців... »  – розповів лікар.

 

Після 5 травня бої на прилеглій території велися щодня. Медичний персонал лікарні працював цілодобово. Через постійні обстріли важко було поміняти зміни – добиратися з дому до лікарні і навпаки було неможливо. Тому іноді персоналу доводилося працювати по 3-4 доби. Співробітники дорогою на роботу по 2–3 години лежали в траві, очікуючи призупинення обстрілу.

 

В середині травня 2014 року снаряд влучив у корпус лікарні, де перебували хворі, але не розірвався, а застряг у підлозі їдальні. Осколком міни було пошкоджено стіни. В цей час у лікарні перебувало понад 500 осіб, з них 420 пацієнтів. До 25 травня під обстрілами всіх пацієнтів вивезли в інші психіатричні лікарні. Після цього персонал займався вивезенням медичної документації і обладнання.

 

Після того, як лікарня перестала працювати, установу зайняли незаконні збройні формування т. зв. «ДНР». З цієї території вони вели обстріл позицій української армії з артилерійських систем і мінометів. Основних руйнувань психіатричній лікарні завдано вже після вивезення пацієнтів і персоналу. Було значно пошкоджено покрівлю, стіни, перегородки. Повністю зруйновані вікна та двері, а також інженерні мережі корпусів і будівель: у головному, госпітальному і лабораторному корпусах, дитячому відділенні, харчоблоці, пральні, гаражі, огорожі, лікарняні корпуси № 10 і 11.

 

У період, поки місто контролювали незаконні збройні формуваннями т. зв. «ДНР» (до 5 липня 2014 року), з лікарні викрали три медичних автомобіля і пересувну дезінфекційну камеру. Персоналу вдалося вивезти чотири автомобілі.

 

Тепер психіатрична лікарня функціонує у Слов'янську. У Семенівці відновлено лише псіхотуберкулезное відділення, планується почати ремонт дитячого відділення.

 

Публікація підготована ​​в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів і засобів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я під час збройного конфлікту на сході України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now