Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ПРОРОСІЙСЬКІ БОЙОВИКИ ВЕЛИ ОБСТРІЛ З ТЕРИТОРІЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ

February 17, 2017

У квітні 2014 року Слов'янськ захопила група Гіркіна (Стрєлкова). 30 травня 2014 року о 5:00 під час комендантської години почався обстріл міста. Атака тривала 15 хвилин, внаслідок чого постраждала дитяча міська лікарня (Комунальна лікувально-профілактична установа "Міська дитяча лікарня м. Слов'янська").

 

Внаслідок обстрілу в лікарні були пошкоджені покрівля приймального відділення, перекриття, вибиті вікна, пробита стіна. На момент обстрілу в лікарні перебували черговий лікар і ще 15 співробітників, 15 дітей віком від 1 до 6 років, а з ними – дві мами. У реанімації перебувала одна дитина на апаратному забезпеченні. Під час обстрілів як укриття використовували підвал лікарні. Через 20 хвилин після обстрілу біля будівлі лікарні вже були журналісти трьох російських телеканалів LifeNews, Russia Today, Росія 24.

 

Під час перебування в місті групи Гіркіна бойовики намагалися забрати лікарняний транспорт, але співробітники лікарні його сховали. Також вони хотіли розмістити на території лікарні пункт спостереження, зробити в лікарні казарми, забрати матраци та подушки, але потім відмовилися від цих планів.

 

Прикриваючись «цивільним» населенням бойовики проводили обстріли з території дитячої лікарні. «Таких фактів багато. Сам на власні очі бачив, як сюди (на територію лікарні) під’їжджала бронетехніка. Проводили хаотичні обстріли в обидві сторони з території лікарні» – згадує лікар лікарні.

 

Також лікар бачив, як під вікнами лікарні на її території бойовиками в братській могилі закопали 18 осіб. Нині в лікарні відновлена ​​зруйнована покрівля і встановлені вікна.

 

Публікація підготована ​​в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів і засобів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я під час збройного конфлікту на сході України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now