Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

У БАХМУТІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ, З ЯКИМИ СТИКАЮТЬСЯ МЕШКАНЦІ ПРИФРОНТОВИХ ТЕРИТОРІЙ

March 6, 2017

Нещодавно в Бахмуті Донецької області пройшла презентація діяльності Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». Представники ЛОПЦ «Альтернатива», які організували зустріч, відзначили високий рівень зацікавленості представників громадських організацій, які відвідали захід, темою документування порушень прав людини, скоєних під час військового конфлікту.

 

Учасники заходу розповіли про проблеми, з якими стикаються

 

мешканці прифронтових територій. Зокрема, порушувалося питання складності оцінки психологічного шкоди, завданої жителям під час військових дій. Було порушено питання неврегульованості законодавства в питанні соціального захисту цивільних осіб, які отримали поранення в результаті військових дій.

 

Громадські активісти розповіли про випадки оформлення інвалідності мирними жителями Донецької області після отримання ними поранень із зазначенням причини – «побутова травма».

 

«За інформацією Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, з початку конфлікту в Україні станом на 1 грудня 2016 кількість цивільних осіб, поранених в зв'язку з конфліктом, коливається в межах 6–7 тисяч»  – повідомив голова правління ЛОПЦ «Альтернатива» Валерій Новиков.

 

За його словами, урядові сили і НВФ не використовують всі можливі заходи для запобігання шкоди цивільному населенню в районах проведення АТО. Розміщення українських військових і НВФ в будинках цивільного населення в містах і селах поблизу «лінії зіткнення», здійснення обстрілів з житлових кварталів і установ соціальної інфраструктури, наявність великої кількості мін – все це призводить до збільшення кількості постраждалих цивільних осіб.

 

«Нині не існує державного механізму для надання допомоги цивільним особам, які постраждали від конфлікту, всі ініціативи в цій сфері є ситуативними і недостатніми. Цивільне населення потребує різних видів допомоги, в тому числі для покриття витрат на охорону здоров'я тих, хто отримав поранення в результаті конфлікту. Також не передбачено надання певного статусу для осіб, що проживали / проживають на території проведення АТО і яким було завдано шкоди здоров'ю під час цієї операції. Не встановлено також і окремого порядку відшкодування цих збитків» – резюмував Валерій Новиков.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now