Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

«ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ НЕ МАЮТЬ СТРОКУ ДАВНОСТІ», – ПРАВОЗАХИСНИКИ

April 7, 2017

 

У четвер, 6 квітня, в Антикризовий медіа центрі Краматорська відбулася прес-конференція на тему «Документування порушень прав людини в збройному конфлікті». У заході взяли участь керівники Луганського правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков і Денис Денисенко. Правозахисники розповіли про задокументовані Коаліцією «Справедливість заради миру на Донбасі» факти порушень прав людини, скоєних під час збройного конфлікту. Вони також поділилися планами роботи Коаліції і закликали громадських активістів приєднатися до цієї роботи.

 

 

«В нашій базі даних задокументовано понад двісті випадків порушень прав людини в умовах воєнного конфлікту в Донецькій і Луганській областях, – повідомив Валерій Новиков. – Це двісті історій, розказаних людьми, яких викрадали, незаконно утримували в полоні, позбавляли власності, над якими знущалися морально і фізично. Кожен факт нами задокументовано. Отримані від постраждалих свідчення підвищують шанси покарання злочинців, які досі перебувають на волі. Військові злочини не мають терміну давності, тому роботу з документування порушень прав людини треба продовжувати».

  

Сьогодні найшвидший і найпростіший спосіб повідомити про порушення – через захищену форму на сайті Коаліції, повідомили правозахисники. При цьому свідку за його бажанням гарантується повна анонімність.

 

Усім присутнім на прес-конференції, хто побажав приєднатися до збору даних, роздали анкети. За ним відберуть учасників для проходження тренінгів по документуванню порушень прав людини.

 

За словами Дениса Денисенка, порушення прав людини в умовах воєнного конфлікту можуть бути найрізноманітнішими – зокрема, державою не врегульоване питання надання допомоги та надання статусу цивільним особам, які отримали поранення під час АТО, не встановлено і окремого порядку відшкодування завданої здоров'ю шкоди. Тому члени Коаліції надають безкоштовну юридичну допомогу постраждалим від будь-яких проявів порушення прав людини на Донбасі.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now