Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

У МАРІУПОЛІ РОЗПОВІЛИ ПРО ЗНИКНЕННЯ ЛЮДИНИ НА БЛОКПОСТІ

April 26, 2017

Представники Луганського обласного правозахисного центру "Альтернатива" – Валерій Новиков і Денис Денисенко – нещодавно зустрілися із громадою Маріуполя у Центрі громадських ініціатив м. Маріуполя. Правозахисники розповіли присутнім про діяльність організацій, які входять до Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»та займаються документуванням порушень прав людини, пов'язаних із військовим конфліктом.

 

«У Маріуполі говорити про права людини, військові злочини, недопущення безкарності та інші аспекти наслідків військового конфлікту зовсім просто. Ти відчуваєш хвилю розуміння і залучення в дискусію учасників зустрічі. Напевно, ще чотири роки тому тема, пов'язана з документуванням порушень прав людини, не зібрала б таку широку аудиторію, але сьогодні все змінилося» – стверджують правозахисники.

 

Маріупольці розповідають про нещодавній випадок викрадення людей на одному з блокпостів на тимчасово окупованій території Луганської області, коли вони перетинали лінію розмежування. Зв’язок зі зниклими припинився, і є свідки, які бачили зникнення.

 

За словами правозахисників, подібні факти на тимчасово окупованій території є непоодинокими. Однак здебільшого в публічних джерелах уникають вказівок на факти, щоб не нашкодити постраждалим та не зробити їх ще більш цінними заручниками.

 

«На підконтрольній території України є інструменти для захисту прав людини. Ми маємо незалежних журналістів, правозахисників, інститути оскарження, які працюють на державному рівні. На тимчасово окупованій території цього немає. Слід відкинути ілюзії щодо того, що беззаконня залишилося у далекому 2014-му» – зазначив голова ЛОПЦ «Альтернатива» Валерій Новиков.

 

Активіст також зауважив, що якщо на початку збройного конфлікту незаконні збройні формування порушували права людини хаотично та безсистемно, то тепер вони все більше перетворюються на «апарат, який цілеспрямовано залякує людей, обмежує їхні свободи та робить безправними». Правозахисник також наголосив на важливості повідомлень про порушення прав людини, що скоєні під час війни, правозахисникам.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now