Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ВОСЕНИ 2014 РОКУ БОЙОВИКИ ОБСТРІЛЮВАЛИ САНАТОРІЙ «КРИМСЬКЕ»

August 16, 2016

31 жовтня - 1 листопада 2014 року проросійські бойовики обстрілювали протитуберкульозний санаторій в селищі Кримське Новоайдарського району Луганської області. Санаторій був розташований на околиці селища, і до найближчої вогневої точки сепаратистів було лише 650 метрів. За словами тодішнього голови Луганської ОДА Геннадія Москаля, обстріли велися «Всевеликим військом Донським».

  

«Селище обстрілювали з мінометів, «Градів» і артилерії, в результаті пошкоджено декілька приватних будинків, перебита лінія електропередач і зруйнований обласний протитуберкульозний санаторій», - повідомила прес-служба Москаля.

 

Водночас безпосередні свідки тих обстрілів розповіли правозахисникам центру «Альтернатива», що з середини жовтня 2014 року на території санаторію в Кримському влаштувалася українська армія. При цьому ні пацієнтів, на персонал санаторію не евакуйовували - адміністрація лікарні безуспішно домагалася від місцевої цивільної влади надання транспорту й організації вивозу людей, в той час як в обладміністрації часом навіть не брали слухавку.

Один раз чуємо - кулі свистять. Солдати відразу на підлогу, а бухгалтера йдуть собі на кухню, не звертаючи уваги: ​​«Що це ви, хлопці, чи тренуєтеся?». Стрілянина повним ходом, а вони і не зрозуміли... А потім як уже «Гради» пішли - вікна полетіли, дерева під укіс.

 

У санаторії перебувало 22 пацієнта, а з 56 осіб персоналу залишилися лише поодинокі, здебільшого кухарі. Після згаданих обстрілів людей вивезли в Лисичанськ.

 

Москаль якось приїжджає, говорить: «А чому люди тут?» Так а команди ж ніякої не було... (Директор санаторію) спершу з військовими домовився, щоб відвезти людей, домовився з Лисичанським диспансером. І Москаль одразу зателефонував, щоб дали автобус, і їх на автобусі вивезли. А нам каже, щоб вас тут не було, і ми пішли. І як почалися потім постійні обстріли. Найінтенсивніші - січень, лютий, березень 2015 року.

 

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now