Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

В БІЛОВОДСЬКУ ОБГОВОРЮВАЛИ ВАЖЛИВІСТЬ ДОКУМЕНТУВАННЯ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ В ХОДІ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ

October 9, 2017

 

Нещодавно правозахисники центру «Альтернатива» Валерій Новиков та Денис Денисенко зустрілися із громадськістю в селищі Біловодську Луганської області. На зустріч прийшло досить багато людей. Далеко не всі вони стикалися з порушенням прав людини в ході збройного конфлікту або стикалися, але не завжди відразу могли це зрозуміти. Справа в тому, що в даному регіоні протягом багатьох років в різних сферах життєдіяльності люди регулярно мали справу з порушенням своїх прав, через що багато з них давно втратили віру у відновлення справедливості.

 

Правопорушення, що відбуваються в ході виборчих кампаній, в процесі здійснення державних закупівель або при розслідуванні резонансних кримінальних злочинів для більшості населення вважається звичайною практикою, до якої вже давно всі звикли і навіть, якщо не готові миритися, то не знають, що з цим робити. Такі звички можуть привести не тільки до поразки на правовому полі перед державою-агресором, а й сприянню зародженню авторитарного режиму всередині країни.

 

На зустрічі також говорили про складнощі у розслідуванні злочинів, пов'язаних із конфліктом. Присутні на заході представники правоохоронних органів запропонували співпрацю для обміну інформацією з правозахисниками.

 

 

Представниками громадянського суспільства був презентований звіт «Страчені на Донбасі» громадської організації «Мирний берег», в якому зібрані приклади порушень міжнародного гуманітарного права, що були скоєні в ході збройного конфлікту на Сході України, такі як жорстокі катування, страти, розстріли, нелюдське поводження тощо.

 

Учасники заходу погодилися, що подібні зустрічі можуть допомогти місцевим жителям звертати фокус своєї уваги на ті випадки порушень прав людини, які відбуваються з людьми на території збройного конфлікту.

 

Захід відбувся в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now