Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

У ВІДНІ ПРОЙШЛА ЧЕРГОВА ПАРАЛЕЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ОБСЄ

December 7, 2017

 

На початку грудня у Відні проходила Паралельна Конференція громадянського суспільства ОБСЄ. Голова ЛОПЦ «Альтернатива» Валерій Новиков взяв участь в роботі панелі "Підвищення впливу громадянського суспільства на врегулювання конфлікту на Донбасі". 

 

В своєму виступі Валерій Новиков зазначив, що в ході збройного конфлікту на Сході України правозахисники продовжують фіксувати факти гендерно-обумовленого насильства, залучення дітей у збройний конфлікт, викрадення людей і утримання їх в незаконних місцях несвободи, збирати докази російської агресії. За три з половиною роки конфлікту громадянське суспільство отримало практичний досвід роботи у вирішенні оперативних завдань, таких як евакуація населення, надання гуманітарної допомоги, документування порушень прав людини.

 

«Чим довше триває цей збройний конфлікт, тим серйозніші виклики постають перед суспільством. Робота над ними вимагає системності і об'єднання зусиль широкого кола експертів з різних сфер діяльності. Мова йде про такі питання, як доступ жителів ОРДЛО до українського правосуддя, пошук зниклих безвісти, відшкодування шкоди, заподіяної особам в ході збройного конфлікту, розробка та впровадження національного законодавства, пов'язаного з питаннями правосуддя перехідного періоду, робота як з національними, так і з міжнародними судовими інстанціями в аспекті залучення до відповідальності за вчинені грубі порушення прав людини, в тому числі, і за військові злочини. Цей перелік можна продовжувати досить довго. І вирішувати ці завдання ми змушені в умовах досить напруженої соціально-економічної і складної політичної ситуації в Україні, не виключаючи ймовірність більш широкомасштабних військових дій», - вважає правозахисник.

 

Валерій Новиков звернув увагу, що на непідконтрольних Україні територіях Луганської та Донецької областей регулярно фіксуються грубі порушення прав людини відносно мирного населення. Ні українські, ні російські НУО не допускаються на ці території незаконними збройними формуваннями для документування порушень прав людини, що не дозволяє об'єктивно оцінювати ситуацію і фіксувати всі порушення. У пенітенціарних установах на непідконтрольних Україні територіях продовжують знаходитися тисячі людей, і доступ до них також, як і до українських полонених, обмежений, в тому числі, і для представників місій ООН і ОБСЄ, які працюють в Україні.

 

На непідконтрольній Україні території Донбасу громадянська активність на даний момент практично неможлива, триває інформаційна кампанія, що націлена на розпалювання конфлікту, там залишаються тисячі українських громадян, які потребують соціальної підтримки.

 

«Вважаю, що саме громадянське суспільство може вплинути на хід переговорного процесу щодо врегулювання конфлікту і позитивно вплинути на наближення світу, принаймні ми повинні зробити все від нас залежне», - наголосив Валерій в кінці свого виступу.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now