Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

В КИЇВІ ВІДБУЛАСЯ НАЦІОНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ ОБСЄ, ПРИСВЯЧЕНА ПИТАННЯМ СПІВПРАЦІ ДЕРЖАВНОГО ТА ГРОМАДСЬКОГО СЕКТОРІВ

December 20, 2017

 

 

18-19 грудня в Києві проходила Національна Конференція за темою «Партнерство та співпраця між державними органами влади та організаціями громадянського суспільства в Україні: успіхи та виклики», організована Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Офісом Ради Європи в Україні у партнерстві із Адміністрацією Президента України та Міністерством молоді та спорту України.

 

До привітань учасників Національної конференції долучилися керівники міністерств та відомств, міжнародних донорських інституцій, представники активних організацій громадянського суспільства.

 

Під час конференції присутні мали змогу подискутувати на теми залучення організацій громадянського суспільства до розробки та реалізації політики, підвищення фінансової стабільності ОГС, питань децентралізації, розширення доступу громадськості в Україні до надання соціальних послуг та багато іншого.

 

 

Голова ЛОПЦ «Альтернатива» Валерій Новиков наголосив на складнощах у співпраці громадськості з органами державної влади у питаннях подолання наслідків конфлікту на Сході України. Це стосується таких аспектів як відшкодування шкоди, заподіяної особам в ході збройного конфлікту; вирішення житлових питань переселенців та надання ВПО права голосу на місцевих виборах; соціальної допомоги цивільним пораненим; доступ мешканців непідконтрольних територій до українського правосуддя; розробка та впровадження національного законодавства, пов`язаного з питаннями правосуддя перехідного періоду; робота з національними та міжнародними судовими інстанціями в аспекті притягнення до відповідальності за вчинення військових злочинів.

 

За словами правозахисника у більшості випадків при спілкуванні з державними службовцями, особливо з державними структурами на місцевому рівні, спостерігається неоднозначне сприйняття процесу моніторингу. Моніторинг часто ототожнюють з перевіркою діяльності державної установи, більше сприймаючи це, як контроль їхньої роботи. В таких випадках дуже важко отримати об’єктивну інформацію, і фокус зміщується лише в бік проблем, з якими стикається державний службовець. В багатьох випадках правозахисників сприймають, як журналістів, що не завжди сприяє отриманню чутливої, непублічної інформації при проведенні інтерв’ю.

 

«В питаннях взаємодії державних органів та правозахисників, які займаються моніторингом дотримання прав людини, не вистачає системності, і що найголовніше - об’єктивного сприйняття результатів правозахисних моніторингів та використання зазначених в них рекомендацій для зміни законодавства та відновлення порушеного права. Я вважаю, що представники державної влади мають залучати до суспільного обговорення законопроектів якомога ширше коло громадянського суспільства, що працює за тією чи іншою тематикою, та активно долучатися до адвокації тих необхідних змін законодавства, які можуть зменшити негативні наслідки збройного конфлікту, вплинути на наближення миру», - зазначає Валерій Новиков.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now