Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ЛЮДИ ПОХИЛОГО ВІКУ ВИМУШЕНІ ПРОЖИВАТИ В ЧУЖИХ ОСЕЛЯХ

February 17, 2018

В рамках діяльності з документування фактів порушень прав людини в зоні збройного конфлікту, в селищі Борівське Луганської області пройшла зустріч членів ЛОПЦ «Альтернатива» Валерія Новикова та Дениса Денисенка з переселенцями, які були вимушені покинути власні домівки через активні бойові дії. Переважна більшість з них – люди похилого віку. Деякі з них виїхали з тимчасово окупованої території, інші - з так званих «сірих зон», а деякі переїхали через те, що їхнє житло на підконтрольній території було зруйноване внаслідок обстрілів в 2014 році.  

 

 

Цих людей об’єднують проблеми, з якими вони стикаються на новому місці проживання. Майже всі вони живуть в приватних будинках, власники яких виїхали на тривалий час із селища. Ці хати були надані переселенцям селищною радою для їхнього тимчасового перебування. Найскладніше для літніх людей в зимній період - це впоратися з проблемами обігріву житла.

 

Люди опалюють тимчасові оселі дровами, на газ немає грошей, до того ж не до всіх будинків він проведений. Останнім часом суттєво зменшується допомога гуманітарних організацій, які надавали соціально незахищеним верствам населення дрова. Людям все важче витримувати холоди. Це на сьогодні одна з найактуальніших проблем для людей похилого віку, які вимушені жити в чужому житлі весь час, поки триває військовий конфлікт.

 

За словами Валерія Новикова з початку проведення АТО в особливо складній ситуації опинилися люди з соціально незахищених верств населення, зокрема, одинокі громадяни похилого віку, які частково або повністю втратили здатність до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду.

 

 

«Частково співробітниками Державної служби з надзвичайних ситуацій і волонтерами було організовано переміщення таких осіб як з території ОРДЛО, так і з так званих «сірих зон». На підконтрольній території України вони були розміщені у відповідних установах - будинках-інтернатах, пансіонатах, хоспісах, організованих релігійними організаціями. Деякі приватні будинки-інтернати також були змушені покинути територію ОРДЛО і перевезти своїх підопічних. Незважаючи на те, що в ЗМІ достатньо інформації про історії життя окремих громадян похилого віку, які опинилися в таких установах, загальна цілісна картина про дотримання прав таких осіб на соціальний захист відсутня», - зазначає правозахисник.

 

Наостанок члени ЛОПЦ "Альтернатива" підкреслили, що мають намір більш детально дослідити стан з дотриманням прав людей похилого віку в умовах збройного конфлікту на Донбасі. 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now