Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ПРАВОЗАХИСНИЙ ДІАЛОГ З ВИКЛАДАЧАМИ КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ

April 6, 2018

 

На думку правозахисників, в сучасних реаліях конфлікту на Донбасі проводити дискусії щодо стану дотримання норм міжнародного гуманітарного права, що встановлюють обмеження щодо методів ведення бойових дій, не менш важливо, ніж документувати військові злочини. Саме з такою метою члени правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков та Денис Денисенко провели зустріч з викладацьким складом Луганського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії". Звісно, для викладачів учбового закладу, які готують майбутніх офіцерів, ця тема не є новою, але приклади задокументованих громадськими організаціями випадків застосування зброї невибіркової дії в зоні конфлікту, можуть стати корисними при викладанні військових дисциплін.

 

  

На заході були презентовані продукти Коаліції правозахисних організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі», зокрема, звіти «Заборонена мішень: медичні заклади під обстрілами» та «Правове свавілля в ОРДЛО». Обговорювалися питання соціального захисту цивільних осіб, що були поранені в ході конфлікту, становище в’язнів, які вимушено залишилися відбувати покарання в пенітенціарних закладах на окупованих територіях.  Учасників зустрічі також цікавили питання визволення громадян, що перебували в полоні бойовиків.

 

 

Серед викладачів ліцею є люди, які переїхали з непідконтрольних територій та мають статус внутрішньо переміщених осіб. Звичайно, важко було оминути дискусію щодо житлових проблем, з якими стикаються майже всі переселенці в усіх куточках країни. Зокрема, обговорювалася ситуація щодо практичної реалізації законодавчих норм, що спрямовані на вирішення житлових проблем ВПО.  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now