Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗАЛУЧЕННЯ ДІТЕЙ ДО ВІЙСЬКОВОГО КОНФЛІКТУ?

May 21, 2018

На зустрічі в Артемівському коледжі транспортної інфраструктури представники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», члени Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков та Денис Денисенко зосередили увагу студентів на неприпустимості залучення дітей до воєнних дій. В ході дискусії за допомогою презентації студентам були наведені приклади такого залучення в умовах військового конфлікту, що четвертий рік триває на Сході України.

 

Згідно з нормами міжнародного гуманітарного права дії із залучення дітей до несення служби зі зброєю, використання їх як бійців, охоронців, посильних, секретарів або кухарів кваліфікуються як міжнародний злочин.

 

Правозахисники зазначили, що кримінальну відповідальність мають нести особи, які формують політику щодо залучення дітей до військового конфлікту, а діти вважаються потерпілими та не мають притягатися до відповідальності.

 

 

«Томас Лубанга (Патріотичні сили звільнення Конго) в 2012 році був засуджений на 14 років рішенням Міжнародного кримінального суду за вербування дітей віком до 15 років до лав збройного формування», - підкреслює Денис Денисенко.

 

«Саме на таких зустрічах молоді люди дізнаються про роботу громадських організацій, які працюють з питаннями наслідків військового конфлікту, отримують контакти правозахисників та формують власне бачення стосовно подій в зоні проведення АТО», - зазначає Валерій Новиков.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now