Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ЧИ ПОТРІБНО НАДАВАТИ СПЕЦІАЛЬНИЙ СТАТУС ПОРАНЕНИМ ЦИВІЛЬНИМ ОСОБАМ?

July 13, 2018

 

Під час зустрічі членів ЛОПЦ «Альтернатива» Валерія Новикова та Дениса Денисенка, яка пройшла в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру" з представниками громадськості Бахмута, найбільш гарячою була дискусія навколо питання надання спеціального статусу цивільним особам, які отримали поранення під час збройного конфлікту на Донбасі. Адже досі в українському законодавстві немає чіткого визначення категорій жертв конфлікту, відсутній облік цивільних поранених осіб, та відповідно немає розрахунків обсягів необхідної допомоги цій категорії громадян.

 

«Звідки брати кошти на допомогу, адже під час війни багато, хто постраждав, і якщо виділяти кошти всім постраждалим, то з якої статті бюджету їх потрібно взяти?» - лунали запитання з аудіторії.

 

Нам всім потрібно зрозуміти, кого ми вважаємо постраждалими. Згідно з дослідженням, що було проведено групою правозахисних організацій, можна розподілити жертв війни за наступними категоріями:

 

- цивільні особи, які перебували в полоні і не отримали інвалідність;

- цивільні особи, які перебували в полоні і отримали інвалідність;

- цивільні особи, які отримали тілесні ушкодження, пов’язані із збройним конфліктом і не отримали інвалідності;

- цивільні особи, які отримали тілесні ушкодження, пов’язані із збройним конфліктом і отримали інвалідність внаслідок таких тілесних ушкоджень. (Проблема соціального захисту цієї категорії вирішено законом № 2203-VIII від 14.11.2017 року).

 

І це не беручи до уваги людей, житло яких було пошкоджено або повністю зруйноване в результаті обстрілів, засуджених, що опинилися в заручниках, перебуваючи в пенітенціарних закладах на окупованій території, та інших осіб, права яких були порушені в ході конфлікту.

 

Невизнання державою жертв конфлікту залишає постраждалих громадян сам на сам зі своїми проблемами, що підвищує соціальну напругу у суспільстві та викликає ще більшу недовіру до державних інституцій.

 

«Звичайно легко знайти порозуміння серед аудиторії небайдужих осіб, але як переконати більшість законотворців, що для наближення сталого та справедливого миру не буде достатньо лише припинити обстріли, необхідна системна робота з наслідками бойових дій не тільки на словах, але і в правовому полі України!» – зазначив Валерій Новиков.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now