Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

В МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ ПРАВОЗАХИСНИКИ ВІДВІДАЛИ ДОНБАС

December 16, 2019

 

 

10 грудня 2019 року в сесійній залі Добропільської міської ради відбувся круглий стіл «Діяльність правозахисних громадських організацій в питаннях подолання негативних наслідків збройного конфлікту на Сході України для цивільного населення». Захід було проведено Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива» за участі представників виконавчих органів влади, відділів, управлінь та громадських організацій міста. До організації заходу активно підключилася неурядова організація «Громадський простір «Розвиток».

 

На заході, окрім питань важливості документування фактів порушень прав людини, спричинених збройним конфліктом, окрема увага була приділена питанням доступу до правосуддя жителів непідконтрольних територій. Валерій Новиков, голова ЛОПЦ «Альтернатива», зазначив, що у зв'язку з відсутністю в ОРДЛО установ, що надають послуги в сфері юстиції та правосуддя, жителі непідконтрольних територій істотно обмежені в можливостях отримати, зокрема, такі базові послуги, як нотаріальне посвідчення документів та отримання свідоцтв про народження або смерті.

 

 

Від Міністерства юстиції України досі не надійшла інструкція для громадян, як отримати ці документи українського зразка, хоча 23 жовтня 2019 року Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою спрощено реєстрацію фактів народження та смерті на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Згідно з нею питання щодо підтвердження фактів народження та смерті на цих територіях буде розглядати спеціально створена комісія, яка матиме інструменти для того, щоб за кожним зверненням з’ясувати дійсні обставини справи та видати відповідний висновок, який буде підставою для реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану народження або смерті.

 

Наразі у випадку відмови відділу ДРАСЦ в реєстрації народження або смерті певної особи громадяни можуть звернутися до суду. В суді в якості доказів громадяни надають свідоцтва про народження, про смерть, медичні довідки, видані органами ОРДЛО, тощо.

 

Жителі непідконтрольних територій звертаються до українських судів переважно для встановлення факту народження, щоб отримати передбачену законодавством України соціальну допомогу в зв'язку з пологами та народженням дитини, а для встановлення факту смерті - щоб отримати спадок.

 

Наприкінці заходу присутнім були надані контакти правозахисних громадських організацій для отримання консультацій та можливої подальшої співпраці в сфері захисту прав людини.

 

 

Захід відбувся в рамках діяльності Коаліції правозахисних організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі».

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now