Луганський обласний правозахисний центр "Альтернатива" 

              м. Київ 

              066-363-97-17 

              alterpravo@gmail.com

Пошук за тегами:

ДИСКУСІЯ ПРО ЗАХИСТ СОЦІАЛЬНИХ ПРАВ ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК КОНФЛІКТУ ОСІБ ВІДБУЛАСЯ В НОВОГРОДІВЦІ

December 18, 2019

 

Головою Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Валерієм Новиковим на базі громадської молодіжної організації «НовоСхід» м. Новогродівки була проведена зустріч з представниками органів місцевого самоврядування, громадських організацій міста, а також Громадської ради при виконкомі.

 

Круглий стіл був присвячений діяльності правозахисних громадських організацій в питаннях подолання негативних наслідків збройного конфлікту на Сході України для цивільного населення. Валерій Новиков представив роботу, проведену Коаліцією правозахисних організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» (до складу якої входить ЛОПЦ «Альтернатива») в напрямку документування військових злочинів в зоні збройного конфлікту на Донбасі.

 

Під час заходу тривало обговорювання проблем цивільних осіб, які постраждали внаслідок військових дій, їх соціальної незахищеності та відсутності ефективної державної політики в цьому напрямку.

 

 

Згідно Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини від 17 вересня 2019 року загальна кількість загиблих серед цивільного населення з 14 квітня 2014 року до 15 серпня 2019 року становить щонайменше 3338 осіб, кількість поранених цивільних осіб перевищує 7 тисяч.

 

Проблему соціального захисту цивільних осіб, які отримали тілесні ушкодження, пов’язані із збройним конфліктом і отримали інвалідність, вирішено внесенням змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – їм надано статус «осіб з інвалідністю внаслідок війни», що передбачає відповідні пільги та соціальні гарантії.

 

Учасники круглого столу обговорили виклики та проблеми сьогодення та відзначили важливість проведення подібних заходів в маленьких містах.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now