ПОШУК ФАКТІВ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ ЧЕРЕЗ ДІАЛОГДопоки триває збройний конфлікт на Донбасі існує потреба постійного діалогу всередині громадянського суспільства щодо питань, пов’язаних з негативними наслідками війни для цивільного населення.


На зустрічі ЛОПЦ «Альтернатива» з активними представниками громади м. Краматорська підіймалися питання, пов’язані з діяльністю державних та приватних хоспісів, в яких розміщуються внутрішньо переміщені особи похилого віку. Також обговорювалися проблеми фактичного ненадання допомоги з боку держави колишнім полоненим особам, які знаходилися в незаконних місцях несвободи на території ОРДЛО.


На зустрічі був присутній колишній в’язень, який підтвердив, що незважаючи на прийняту відповідну постанову Кабінету Міністрів №328 від 18.04.2018, фактично надання передбаченої допомоги від держави заблоковане.


Була порушена тема перехідного правосуддя, зокрема, питання відповідальності за злочини, скоєні в умовах збройного конфлікту, та можливості проведення амністії. Учасники зустрічі поділилися своїми думками, чи мають вчителі, які були залучені до інформаційної кампанії проти України, понести за це відповідальність після фактичного повернення окупованих територій до складу України.Це та інші питання, що стосуються перехідного правосуддя, мають бути вирішені на законодавчому рівні. Але перед цим необхідно провести широкі дискусії із залученням міжнародних експертів, представників громадянського суспільства та осіб, які постраждали внаслідок конфлікту.


#Донецькаобласть #громадськість #перехіднеправосуддя