РОЗМОВА ЗІ СТУДЕНТСЬКОЮ СПІЛЬНОТОЮ ПРО НАСЛІДКИ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУУ зв’язку з карантинними обмеженнями більшість вищих навчальних закладів України працює в дистанційному режимі. Хоча це є перешкодою для проведення оффлайн-зустрічей, правозахисні організації продовжують співпрацю зі студентською спільнотою, використовуючи онлайн-комунікацію.


Представники Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» провели зустріч зі студентами та викладачами Слов'янського навчально-наукового інституту Університету державної фіскальної служби України, частина з яких приєдналася онлайн. В ході заходу була представлена інформація щодо роботи правозахисних організацій, її результати та цілі, на які вона спрямована. Насамперед мова йшла про передачу задокументованих фактів порушень прав людини, що мають ознаки воєнних злочинів, до Міжнародного кримінального суду.


З щорічним звітом Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду щодо діяльності з попереднього вивчення ситуації за 2020 рік можна ознайомитися тут.Особлива зацікавленість щодо змін в українському законодавстві, спрямованих на зменшення негативних наслідків збройного конфлікту на цивільне населення, є у студентів, що проживають на території Луганської та Донецької областей. Це зрозуміло, адже вони так чи інакше відчули на собі відголос війни. На зустрічі правозахисники розповіли про затверджений 2 вересня 2020 року Порядок використання коштів для здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких було зруйновано внаслідок бойових дій (постанова КМУ №767 від 02.09.2020).


За результатами зустрічі ЛОПЦ «Альтернатива» та діючий на базі Слов'янського навчально-наукового інституту Центр правової допомоги домовилися про подальшу співпрацю.