ЗУСТРІЧ З ВЕТЕРАНСЬКОЮ СПІЛЬНОТОЮ В КРАМАТОРСЬКУВже тривалий час на Донеччині функціонує Центр підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч», яка займається наданням безоплатних послуг соціальної та психологічної підтримки для ветеранів АТО, їх сімей, а також вимушених переселенців, проведенням лекцій, майстер-класів, тренінгів з першої психологічної допомоги.


Звісно, для документування фактів порушень прав людини ветерани російсько-української війни є цільовою групою, адже вони на власні очі бачили, що відбувається в зоні бойових дій, мають безліч різноманітних контактів, безпосередньо спілкуються з людьми, які проживають поблизу лінії розмежування та постраждали внаслідок конфлікту.


ЛОПЦ «Альтернатива» спільно із Центром «Поруч» в м. Краматорську був організований круглий стіл «Діяльність правозахисних громадських організацій в питаннях подолання негативних наслідків збройного конфлікту на Сході України для цивільного населення».Особливу зацікавленість серед учасників дискусії викликали питання надання статусів учасників війни та бойових дій. Основним нормативно-правовим актом, що це регулює, є Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Станом на травень 2020 року статус УБД отримало 397062 осіб, зокрема, зареєстрованих у Луганській області 12802 особи, в Донецькій - 20068 осіб. У Міністерстві у справах ветеранів України функціонує Єдиний реєстр учасників АТО, інформація до якого надходить від комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утворених в різних відомствах. В той же час кількість осіб, що отримали статус учасника війни з 2014 року, невідома, бо формування відповідного реєстру тільки розпочато.


На статус учасника війни можуть розраховувати працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО/ООС. Для цього має бути виданий наказ відповідного органу – АТЦ при СБУ в минулому та Генерального штабу ЗСУ зараз.


В кінці зустрічі учасникам були надані контакти правозахисних організацій та досягнуті домовленості про подальшу взаємодію.


#Донбас #громадянськесуспільство #ветераниАТО